Jerihonsko bdijenje za nerođene 2018.

I ove godine u Došašću u našoj župnoj crkvici sv.Trojice Inicijativa 40 dana za život organizira Jerihonsko bdijenje za nerođene - 7 dana i noći klanjanja pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Bdijenje započinje 12.12.2018. na blagdan Gospe Guadalupske, zaštitnice pro-life pokreta, svetom Misom u 7 sati i traje neprekidno do 19.12.2018. kada bdijenje završava svetom Misom u 7 sati. Sve ostale dane Jerihonskog bdijenja slavi se sveta misa u 19 sati.

Nakane su: molitva za rođenje svakog začetog djeteta, za majke i očeve ranjene pobačajem, za parove željne djece, za liječnike i medicinsko osoblje.

ŽUPNE OBAVIJESTI - DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA - 09.12.2018.

Srijeda: Gospa Guadalupska

Četvrtak: Sv. Lucija, djevica

Petak: Sv. Ivan od Križa, prezbiter i crkveni naučitelj

Subota: Liturgija kvatri

Kroz vrijeme Došašća u našoj crkvi slavimo mise zornice s molitvom jutarnje u 6 sati, osim nedjelja. Nakon mise je prigodno druženje.Večernje mise su svakim danom, osim subote, u 18 sati.

Sutra nastavljamo s blagoslovom obitelji u našoj župi po redovitom rasporedu. Raspored blagoslova imate na oglasnoj ploči i našoj web stranici. Mladi će raspored dostaviti i u vaše poštanske sandučiće.

Sutra u 20 sati u Velikoj kapeli nadbiskupskog sjemeništa biti će molitveni susret za duhovna zvanja.

U utorak je pobožnost sv. Anti 15 minuta prije večernje mise a nakon mise klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

U srijedu je susret članova ŽPV i EV u 20 sati u vjeronaučnoj dvorani našeg samostana. Članovi vijeća pozivnice mogu uzeti u sakristiji poslije mise.

U drugom tjednu Došašća je kvatreni tjedan. Vjernici su pozvani na intenzivnu molitvu, mise zornice, djela pokore i ljubavi. U ovom tjednu ćemo preko misa zornica skupljati prigodnu milostinju za pomoć siromašnim obiteljima u župi koje ćemo pomoći za blagdan Božića.

Iduće nedjelje u crkvi slavimo Nedjelju Caritasa. Prikupljena milostinja preko svetih misa ide za potrebe nadbiskupijskog caritasa.

Tisak: Glasa koncila, MAK- Mali Koncil za djecu.

VIS Abba sudionici adventskog koncerta

Na blagdan sv. Nikole 06. prosinca 2018. u organizaciji Ureda za pastoral mladih Splitsko-makarske nadbiskupije u crkvi Gospe od Zdravlja održan je adventski koncert pod nazivom „Ususret Božiću“ .
Na koncertu su nastupili: Papa band (Solin), VIS Dominik (Split), Skac band (Split), VIS Abba (Split-Poljud), VIS Izidor (Split-Sućidar), Zbor Krstitelj (Split-Trstenik), Zbor Mihovil (Split-Kamen), VIS Veritas Aeterna (Split) te VIS Aurora (Solin).

Po završetku koncerta uslijedilo je ugodno druženje izvođača uz prigodni domjenak.