ŽUPNE OBAVIJESTI - 2. NEDJELJA KROZ GODINU - 19.01.2020.

Ponedjeljak: Sv. Fabijan, papa i Sebastijan, mučenici

Utorak: Sv. Agneza, djevica i mučenica

Srijeda: Sv. Vinko, đakon i mučenik

Petak: Sv. Franjo Saleški, biskup i crkveni naučitelj

Subota: OBRAĆENJE SV. PAVLA APOSTOLA, blagdan

U ovom tjednu slavimo Molitvenu osminu za jedinstvo kršćana. Tema molitvene osmine je „Iskazivahu nam nesvakidašnje čovjekoljublje“. Središnje nadbiskupijsko ekumensko slavlje bit će u splitskoj katedrali u srijedu 22. siječnja u 18 sati. Pozivamo vjernike da mole za jedinstvo Crkve i sudjeluju na misi u srijedu. Molitvena osmina završava na blagdan obraćenja sv. Pavla apostola u subotu.

Još jednom pozivamo sve ovogodišnje krizmanike na susret sutra u 20.30 u vjeronaučnoj dvorani. Zbog nedolaska na vjeronauk i nedjeljnu misu ove godine je upitno slavlje Krizme u našoj župi.

U utorak je pobožnost na čast sv. Ante 15 minuta prije mise u 18 sati, a nakon mise prigodno klanjanje.

Počele su prijave za Nacionalni susret hrvatske katoličke mladeži koji će se održati 09. i 10. svibnja ove godine u Zagrebu. Molimo mlade da se jave u sakristiji ili u ured fra Tomislavu.

Povodom 1600-te obljetnice smrti sv. Jeronima Dalmatinca papa Franjo ustanovljuje Nedjelju Božje riječi koja će se u Crkvi slaviti 3. nedjelje kroz godinu. Prema riječima sv. Jeronima „Nepoznavanje Pisma je nepoznavanje Krista“, ovo je prilika da više vremena posvetimo čitanju Biblije i razmišljamo o Božjoj riječi.

Od tiska imamo: novi broj Glasa koncila i Kanu, Mali Koncil za djecu

BOŽIĆ 2019.

Dragi vjernici!

Nova liturgijska Godina koja započinje Došašćem proglašena je u našoj nadbiskupiji „Godinom djedova i baka“. Povijest našeg spasenja označena je kroz dva kretanja. Prvo kretanje je čovjekovo traženje Boga što nas označava religioznim ljudima. Puno važnije je drugo kretanje u kojem se sam Bog prigiba prema čovjeku. U punini vremena Božja zamisao o čovjeku dovela je ta dva kretanja u savršeno i trajno jedinstvo.

Bog i čovjek u Isusu Kristu postali su sjedinjeni i ostali nepomiješani radi nas i našeg spasenja.

Bog je po rođenju Isusa Krista postao pravim čovjekom. Zato je Božić novost Božje objave kojeg mi kršćani radosno iščekujemo i slavimo.

Misterij čovjeka postaje doista jasan jedino u misteriju darovane Riječi.

Manjkava je ona vjera koja se zadržava samo na povijesnom događaju Kristova rođenja u Betlehemu. Ovaj nas događaj poziva na zajedništvo s Bogom i sudjelovanje u božanskom životu po tajni utjelovljene Riječi.

To sudjelovanje otkriva naše raspoloženje koliko želimo biti aktivni u životu Crkve gdje možemo živjeti svoj poziv i poslanje. Nisu li to ovih nedjelja došašća u perivoju našeg svetišta pokazali članovi naše Frame kad su osmislili sadržaje večernjeg programa u duhovnom ozračju.

Blagdan Božića je oduševio sv. Franju Asiškog koji je u Greccu doživio poseban susret s djetetom Isusom kroz žive jaslice i jasnom porukom da Bog zauvijek živi u našim srcima. Ne možemo biti samo povremeni svjedoci svoje vjere, dolaziti samo na svečana slavlja u crkvu, već smo pozvani svakodnevno povezivati svoj život s Bogom. Svoje misli, riječi i djela trebamo usklađivati s osjećajima kakvi su bili u Kristu. To možemo samo ako dobro upoznamo tajnu Kristova dolaska u naš svijet i naš osobni život. Koliko smo takvih poticaja i primjera dobili od starijih, a posebno od baka i djedova koji su znali moliti i nas upućivati u molitvu. U ovoj godini koja je posvećene trećoj životnoj dobi zahvalimo Bogu za te svijetle primjere vjere iz koje mladi naraštaji mogu puno dobiti. Neka ova zajednička slavlja oko Božića učvrste naš poziv na svetost i blizinu Božje objave svakom stvorenju.

U ime nas franjevaca sa Poljuda i svih naših suradnika želim Vam sretan i blagoslovljen Božić i Novu 2020. godinu!

fra Tomislav Hrstić, župnik

RASPORED ISPOVIJEDANJA od 19.-24.12.2019.

RASPORED ISPOVIJEDANJA za dane od 19.-24.12.2019.

19.12.2019. četvrtak

– ispovijed za mlade u 20:30 sati

21.12.2019. subota

– ispovijed za stare i nemoćne – po dogovoru

22.12.2019. nedjelja

– prije podne – 8:00 - 13:00 sati

– poslije podne – 17:00 - 18:30 sati

23.12.2019. ponedjeljak

– prije podne – 9:00 - 12:00 sati

– poslije podne – 15:00 - 18:00 sati

ISPOVIJED NA BADNJAK - 24.12.2019. utorak

– prije podne – 9:00 - 12:00 sati

Na Badnji dan poslije podne i na Božić neće biti ispovijedi!