Izbori u poljudskoj FRAM-i

U četvrtak 21.02.2019 godine bio je važan dan za franjevačku mladež na Poljudu. Izabrano je Vijeće poljudske FRAMe koje čine: Ivan Jukić - predsjednik, Tomislav Jurić - zamjenik predsjednika, Ivan Torlak - tajnik, Josip Tokić - blagajnik, Iva Purkić - voditeljica formacije.

Nakon izbora između 21 obećanika u poljudsko bratsvo službeno je primljeno i novih 27 članova te poljudska FRAMa sada broji 48 stalnih članova.

Fotografije pogledajte u našoj Facebook galeriji.

Za prvu izjavu zamolili smo izabranog predsjednika Ivana Jukića:

"Okupilo se mnoštvo mladih koji žele osjetiti pravu i istinsku ljubav Isusa Krista. Cilj je bio ući u taj svijet koji se približava Svetom Franji. Baš zato dvadesetak mladih obećanika (koji su dvije nedjelje ranije dali obećanja da će živjeti po uzoru na Svetog Franju) birali su vijeće. Sada Frama službeno ima sve funkcije koje će biti zadužene za vođenje ove zajednice. Pored ovoga oko trideset mladih daju svoja primanja sa kojima ulaze u ovu bratsko sestrinsku službu. Svi ovi mladi žele osjetiti ljubav. Ljubav koja nikada ne izdaje, te ljubav koja nikada ne napušta. Molitvom Sv. Franji daju zavjet da će dolaziti na sva duhovna događanja i tako se što bolje duhovno uzdizati. Kažu da je župa jaka onoliko koliko mladih ima u njoj. Baš zato se nadamo da će ovo biti korak naprijed da bi postali prepoznatljivi u Splitu i okolici. Velik dan za samostan Svetog Ante na Poljudu. Ovi mladi bit će budućnost ove župe te se nadamo da će zajedno sa svećenicima radit za dobrobit župe Svete Trojice."

PASTORALNI POHOD OCA NADBISKUPA ŽUPI SV. TROJICE

Otac nadbiskup Marin Barišić, metropolita splitsko-makarski, obavio je u nedjelju 17.2.2019. pastoralni pohod i službenu vizitaciju nakon osam godina od posljednje vizitacije naše župe sv. Trojice.

U 11 sati susreo se s članovima župnog pastoralnog i ekonomskog vijeća, župnim zborom, liturgijskom grupom i molitveno-katehetskom zajednicom.

Potom je predvodio misno slavlje u 11.30 sati uz koncelebraciju gvardijana poljudskog samostana fra Ante Bilokapića i župnika fra Tomislava Hrstića. Misno slavlje glazbeno je popratio župni vokalno-instrumentalni sastav "ABBA".

Poslije svete mise upriličen je i susret s članovima VIS "ABBA", franjevačke mladeži, ministrantima, pripravnicima za sv. Krizmu i župnom malonogometnom ekipom koja nastupa u katoličkoj malonogometnoj ligi Splitsko-makarske nadbiskupije. U susretima otac nadbiskup upoznao se s radom svih skupina koji djeluju u župi, a kojom prigodom im je uputio uz riječ zahvale i poticajne riječi za nastavak daljnjeg rada u zajednici.

Ovom prilikom zahvaljujemo se ocu nadbiskupu na posjetu i znacima pastirske i očinske prisutnosti.

Fotografije s današnjeg događanja možete vidjeti u fotogaleriji koju je omogućio Studio Bonačić, a kojem se i ovom prilikom toplo zahvaljujemo na suradnji.

ŽUPNE OBAVIJESTI - 6. NEDJELJA KROZ GODINU - 17.02.2019.

Kroz ovaj tjedan slavimo:

Utorak: Sv. Konrad Pjačetinski, spomendan

Četvrtak: Sv. Petar Damiani, biskup i crkveni naučitelj

Petak: KATEDRA SVETOG PETRA, blagdan

Subota: Sv. Polikarp, biskup i mučenik

Danas u pastoralni pohod našoj župi dolazi nadbiskup mons. Marin Barišić. Nadbiskup će predvoditi misno slavlje u 11.30 sati i obaviti službenu vizitaciju župe. U 11 sati je susret nadbiskupa sa članovima ŽPV i EV župe, župnim zborom, liturgijskom grupom i četvrtkašima. Poslije mise je susret s članovima FRAME, VIS „ABBA“ krizmanicima i nogometnom ekipom koja nastupa u KMNL naše nadbiskupije. Zadnja vizitacija župe je bila prije 8 godina.

U utorak je pobožnost na čast sv. Ante 15 minuta prije mise u 18 sati, a nakon mise prigodno klanjanje.

Ured za mlade naše nadbiskupije i Hrvatsko nadzemlje organiziraju u Velikoj dvorani nadbiskupijskog sjemeništa susret za mlade. Susret će biti u srijedu u 20.30 sati na temu: „Valentinovo s nadzemljem“.

U četvrtak naša Frama ima izbore za vijeće. Nakon izbora oko 30 mladih će biti primljeno u Franjevačku mladež i kroz godinu dana se spremati za obećanja. Prošle nedjelje je 20 mladih dalo svoja prva obećanja. Zahvaljujemo svima koji su pomogli ovu proslavu.

Naša nadbiskupija organizira godišnje hodočašće u Poljsku. Hodočašće će biti od 07.-13. listopada. Više informacija imate na oglasnoj ploči i prigodnom letku kojeg možete uzeti kod Tiska

Od tiska imamo novi broj: Glas Koncila, MAK- Mali Koncil za djecu, Veritasa i Naša Ognjišta…

Slavlje primanja i obećanja FRAMA-e Poljud

Danas, 10.2.2019. je bilo svečano na Poljudu. Nakon dugih 12 godina od posljednje generacije, nova generacija poljudske franjevačke mladeži ponovno je dala prva obećanja živjeti Evanđelje po primjeru svetog Franje Asiškog.

Svečanu sv. misu u 11.30 sati predvodio je župnik fra Tomislav Hrstić uz koncelebraciju fra Ante Bešlića-duhovnog asistenta FRAMA-e Gospe od zdravlja i fra Stipe Nimca-duhovnog asistenta FSR Blagovijest s Trstenika, a pjesmom je animirao župni vokalno instrumentalni sastav "ABBA".

Uz područnu predsjednicu Mateu Lončar nazočili su i predstavnici mjesnih bratstava FRAMA i FSR grada Splita. Nakon svečane sv. mise uslijedilo je zajedničko druženje uz bratski stol. Djelić atmosfere pogledajte u galeriji slika.