PROSLAVA ŽUPNE SVETKOVINE SV. TROJICE

Svečanom sv. misom u 10 sati proslavili smo svetkovinu sv. Trojice. Predslavio je župnik fra Tomislav Hrstić u koncelebraciji sa župnim vikarom fra Franom Delićem, a pjevao je mješoviti župni zbor. U ovo vruće ljetno prijepodne okupilo se oko 150 vjernika (u glavnom župljana) koji su prisustvovali ovom misnom slavlju. U zbog izuzetno teških uvjeta u samoj crkvici (velika koncentracija vlage i plijesni uz visoku temperaturu zbog nemogućnosti otvaranja prozora) stajalo je svega tridesetak osoba dok su ostali tražili hlad u okolici. Iskreno se nadamo da će vapaji naše župe prema nadležnim institucijama za uređenjem crkvice (sanacija prokišnjavanja, uklanjanje raslinja na krovištu) i uređenje okolice jednog dana uroditi plodom kako bi ovaj povijesni arhitektonski, a prije svega duhovni biser našeg grada bio u punoj funkciji.