ŽUPNE OBAVIJESTI - GODINA MAJČINSTVA - 20. NEDJELJA KROZ GODINU - 19.8.2018.

on Posted in Župne obavijesti.

U ovom tjednu slavimo:       

         Ponedjeljak: Sv. Bernard, opat i crkveni naučitelj

         Utorak: Sv. Pio X, papa

         Srijeda: Blažena Djevica Marija Kraljica

         Četvrtak: Bl. Miroslav Bulešić, prezbiter i mučenik

         Petak: SVETI BARTOL, apostol - blagdan

         Subota: Sv. Ljudevit IX, kralj, zaštitnik OFS-a

U utorak je pobožnost sv. Anti 15 minuta prije večernje mise a nakon mise klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Naša nadbiskupija je domaćin 3. nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji koji će se održati ove godine u Splitu i Solinu. Kako su naše župe domaćini ovog susreta mole se obitelji da se aktivno uključe u program koji imate na web stranicama naše nadbiskupije. Susret se održava 15. i 16. rujna. 

I ove godine pozivamo vjernike na obnovu kumstava u Africi. Iz naše župe ima oko 60 vjernika koji pomažu školovanje djece u Africi po 50 eura za osnovnu ili 100 za srednju školu. Na oglasnoj ploči imate imena djece, njihove ocjene i zahvalno pismo. Tko želi obnoviti kumstvo ili početi s kumstvom može to učiniti do kraja mjeseca. 

Tisak: novi brojevi: Glasa koncila, Živo Vrelo, Kana…